Zamknij
REKLAMA

Będą uczyć seksu przy pomocy encyklik papieskich? Słowa ministra zaskakują

16:56, 20.01.2021 | Źródło: Gość Niedzielny / Radio Zet
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce uczyć wychowania seksualnego i biznesu korzystając z encyklik papieskich. Kontrowersyjny pomysł wygłosił na łamach "Gościa Niedzielnego". 

Otwarcie szkół na dzieła Jana Pawła II, a także wprowadzenie ich do kanonu lektur minister Przemysław Czarnek zapowiedział już kilka miesięcy temu. 

- Jeśli słyszę dziś, że w wielu polskich uczelniach odmawia się prawa doktorantom do cytowania św. Jana Pawła II, a także św. Tomasza z Akwinu, mówiąc, że to nie byli naukowcy, to jest niestety zgnilizna naszego systemu szkolnictwa wyższego, z którą będziemy musieli kończyć, poprzez wprowadzanie również do kanonu lektur dzieł Jana Pawła II, zwłaszcza w tych starszych rocznikach - mówił. 

Podkreślał wtedy dziedzictwo papieża Polaka pod kątem dorobku filozoficznego. Teraz poszedł krok dalej. 

Szef resortu edukacji w "Gościu Niedzielnym" przedstawił kilka propozycji dotyczących "wykorzystania nauczania Jana Pawła II w różnych dziedzinach". 

Ze słów Czarnka wynika, że młodzież mogłaby czerpać z dział Polaka wiedzę na temat biznesu.

- Na przykład, gdy uczymy podstaw przedsiębiorczości, moglibyśmy wprowadzić fragmenty papieskich encyklik na temat tego, czym jest praca, wolny rynek, sprawiedliwość społeczna itp. Chodzi nie tyle o wymiar religijny, ile o etyczne spojrzenie na przedsiębiorczość - cytuje ministra Czarnka na swoich łamach Radio Zet..

Uczniowie z encyklik papieskich, zdaniem ministra, mogliby również czerpać wiedzę na temat seksualności.

 - Nie jestem też przeciwnikiem postulatów, aby w najstarszych rocznikach szkół ponadpodstawowych wprowadzić elementy nauczania Jana Pawła II na temat ludzkiej seksualności, które zawarł np. w książce "Miłość i odpowiedzialność" - dodawał minister.

(Źródło: Gość Niedzielny / Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

szkolnictwo teższkolnictwo też

0 0

Otwierajcie, ale również walczcie o to by otwarto cały sektor szkolnictwa ! A może populiści chcą nam wmówić że prywatyzacja szkolnictwa rozwiąże problemy ? W momencie, gdy pieniądz nie ma pokrycia w złocie, a przedsiębiorcą produktywnym może zostać ktoś, kto prowadzi studio tatuażu, morduje zwierzęta, produkuje Coca-Colę, fast food, puszki i opakowania aluminiowe itp. W USA dług studencki przekroczył 1,5 bln dolarów, natomiast Macdonald i Coca-Cola notują zyski. Tak wygląda cywilizacja śmieci. Służba zdrowia jest niewydolna, bo ludzie są truci na masową skalę, pielęgniarek brakuje, bo te kobiety pracują jako hostessy reklamujące kredyty w bankach itp. Całe pokolenia budowały infrastrukturę szkół I uczelni za publiczne pieniądze. A wy teraz odcinacie się, Naprawdę, jeśli to dalej będzie w tym kierunku zmierzać to albo uczelnia sama się zamknie z braku studentów, albo przejmą ją korporacje big-tech. Jasne praca zdalnie i nauka ma sens z perspektywy naukowca/osoby doświadczonej, który edukacje ma za sobą, ale nie z perspektywy osób, które ją odbywają. Bo nauka nie należy do przyjemnych rzeczy, musi być przymus tak jak ze sportem i pracą. Socjalizacja, a nie oglądanie pornografii I demoralizacji przed komputerem. A żeby, to osiągnąć musi być nadzór, ale też chęć rywalizacji..kjkljkl I będzie rosło pokolenie analfabetów wychowanych przed grami komputerowymi, które demoralizują, I jadło zatrutą żywność sprzedawaną przez korporacje. Pokolenie które będzie niezdolne by skupić uwage przez minute. CYWILIZACJA ŚMIERCI. 08:56, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%