Zamknij
REKLAMA

Tyle może wynieść kwota wolna od podatku! Minister finansów zaskakuje...

11:11, 04.04.2021 | M.O. / Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

O podniesieniu kwoty wolnej od podatku w Polsce mówi się od lat.  W ramach tzw. "Nowego Polskiego Ładu" zmienić ma to rząd Zjednoczonej Prawicy. O jakiej kwocie mówimy? Rąbka tajemnicy ujawnił minister finansów Tadeusz Kościński.

Kwota wolna od podatku to jeden z elementów systemu podatkowego. To kwota dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku dochodowego. 

Obecnie w Polsce najwyższa kwota wolna od podatku wynosi 8 000 zł. Dla zdecydowanie największej liczby Polaków kwota wolna wynosi 3 091 zł. Im więcej zarabiasz, tym mniejsza jest kwota nieopodatkowana, do której masz prawo. Od wielu lat mówi się o jej podniesieniu.

Szef rządu Mateusz Morawiecki nową stawkę kwoty wolnej od podatku ma ogłosić w ciągu kilku tygodni. 

Ile może wynieść? 

Rąbka tajemnicy ujawnił minister finansów Tadeusz Kościński. Jak podkreślał ostateczna decyzja należeć będzie do premiera Morawieckiego. 

- Jeśli chodzi o 30 tys. zł wolnej kwoty od podatku - musimy na decyzję poczekać ok. miesiąca. To jedna z propozycji złożonej premierowi - czekamy na decyzję - mówił szef finansów Tadeusz Kościński.

To nie jedyna propozycja, Kościński podkreślił, że w grę wchodzą niższe kwoty niż 30 tysięcy.

(M.O. / Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

4 0

A ja już im nie wierzę. Jedyne co "bandzie czworga" (LSD, ZSL, KO i także niestety PiS) dobrze wychodziło, to właśnie wprowadzanie nowych podatków i windowanie już istniejących. Okradanie zwykłych obywateli. Podobno tylko "chwilę". Tak było np.z VAT-em o 1 procent czy wcześniej z podatkiem szemranego chama nazwiskiem Belka. A jakie obywatelstwo posiada i której narodowości jest ten używający nazwiska Kościński? Czy to aby nie ziomal piątego koła u wozu nazwiskiem Sztybel? 11:27, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eded

3 1

Niestety także pis - zawiedziona miłość ????? 18:29, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%