Zamknij

Dostęp do lekarza ma być łatwiejszy? Rząd szykuje specjalne bony

14:30, 10.05.2021 | Źródło: Dziennik Gazeta Prawna / Polskie Radio PR1
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Dostęp do lekarza ma być łatwiejszy, szybszy i bezpłatny - takie są założenia rządowego projektu profilaktycznego. Bon zdrowotny dla osób 40+ ma wejść w życie w czerwcu. 

O nowym programie profilaktycznym poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". Dziś (10 maja) w Programie I Polskiego Radia mówił o tym także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

-  W czerwcu już chcemy ten program uruchomić, abyśmy w grupie powyżej 40. roku życia mogli wykonać sobie podstawowe badania profilaktyczne - mówił Waldemar Kraska.

Jak tłumaczył polityk, jest to pomysł na to, by "nadrobić czas stracony diagnostycznie" w związku z pandemią COVID-19.

- Badania, które jakby pozwolą nam poznać w jakim stanie zdrowia w tej chwili jesteśmy - mówił na antenie PR1 Kraska.

Kluczem do diagnostyki ma być Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Zainteresowany będzie musiał w IKP wypełnić ankietę, która pozwoli na zlecenie konkretnego pakietu badań. 

Jak donosi "DGP" ma być szybciej, łatwiej i za darmo nawet w prywatnych przychodniach. Chodzi m.in. o mammografię i cytologię dla kobiet czy badanie prostaty dla mężczyzn. 

Badania będą inne dla mężczyzn i inne dla kobiet. Lista dostępnych badań ma być dostosowana także wieku i stanu zdrowia pacjenta.

W planach rządu jest również zniesienie limitów przyjęć do specjalistów. To ma ułatwić dostęp do lekarzy i przyspieszyć ewentualne leczenie. 

(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna / Polskie Radio PR1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Ciekawe?Ciekawe?

1 0

skąd ten rząd znajdzie lekarzy ,skoro zamiast zwiększyć możliwość kształcenia np. na Uniwersytecie Medycznym w Bydgoszczy i wydziale lekarskim na umk w Toruniu, to woli wg. pomysłu tow. Iwony Michałek od śliskiego J. Gowina ,uwiedzionej przez tow. rektora A. Tretyna produkować weterynarzy i nadal pozbawiać suwerenności naszej AMB ??? 21:19, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ponad160 tys.popieraponad160 tys.popiera

2 0

obywatelski projekt powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy i wydziału lekarskiego w Toruniu, w 2017 roku autorstwa dr Z. Pawłowicza jeszcze nie miał druku sejmowego a już baron/baran?,.. PO T.Lenz, wystosował pismo do posłów ,żeby głosowali za jego odrzuceniem. Teraz chce żeby Bydgoszczanie popierali starania jego kolesia -również wroga Bydgoszczy P. Całbeckiego o większe fundusze unijne ,jak zwykle głównie dla swojego okręgu wyborczego, czyli Torunia i okolic? 22:20, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taktak

1 0

Super. Pójdę tam gdzie mnie dobrze traktowali. 16:20, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%