Zamknij

Zatrzymali 9 osób i 4,5 mln złotych. Policja mówi o...

12:57, 23.03.2023 Źródło: policja.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl

Rozpracowanie grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem i praniem brudnych pieniędzy to efekt wielomiesięcznych działań operacyjnych bolesławieckich policjantów oraz śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze. Zatrzymanych zostało 9 osób, a 4 z nich na 3 miesiące trafiło do aresztu.

- Ustalenia funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji z wykorzystaniem techniki operacyjnej i innych narzędzi, doprowadziły do zgromadzenia obszernego materiału dowodowego potwierdzającego funkcjonowanie na terenie powiatu punktów z maszynami do gier hazardowych, należących do małżeństwa - wskazuje asp. Aleksandra Pieprzycka

Jak informuje policja, właściciele zatrudniali pracowników odpowiadających za poszczególne elementy całego przestępczego biznesu.

- Wejście do lokali było monitorowane i ściśle kontrolowane, a każda z maszyn mogła zostać zdalnie odcięta od zasilania. W grupie działał między innymi informatyk mieszkający na terenie województwa opolskiego, który dbał o kwestie techniczne. Natomiast na miejscu sprawy związane ze zbieraniem gotówki, rozliczaniem pieniędzy i pracowników dla szefów wykonywała mieszkanka powiatu bolesławieckiego - dodała. 

Wspólne działania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do jednoczesnego wejścia do miejsc zamieszkania i zatrzymania osób podejrzanych w sprawie.

- W tym samym czasie służby pojawiły się również w lokalach z maszynami do gier hazardowych. Łącznie na terenie powiatu bolesławieckiego i województwa opolskiego, zatrzymanych zostało 9 osób, zabezpieczono 27 automatów do gier losowych w 6 zlikwidowanych punktach - informuje asp. Pieprzycka. 

Podczas sprawdzeń lokali i miejsc zamieszkania zabezpieczono majątek podejrzanych w postaci gotówki, samochodów i nieruchomości o łącznej wartości 4,5 miliona złotych.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował wobec 4 osób tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Małżeństwu, które kierowało grupą przestępczą, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a ich dwojgu najbliższym współpracownikom, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pozostałym zatrzymanym w tej sprawie, za obsługę lokali, gdzie odbywały się gry hazardowe, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: policja.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%