Zamknij
REKLAMA

33 nowych policjantów ma kujawsko-pomorska policja

16:01, 01.10.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

33 nowych policjantek i policjantów złożyło dzisiaj policyjne ślubowanie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozległa się dzisiaj głośna recytacja:  “Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi…” - to 33 nowych policjantek i policjantów ślubowało na policyjny sztandar.

Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski, który podkreślił, że to wielki honor i zaszczyt być policjantem, ale to przede wszystkim obowiązek

Na uroczysty apel przybył wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, a także komendanci komendanci miejscy i powiatowi policji naszego województwa.

- Dzisiejsza uroczystość ślubowania jest bardzo skromna, ale wymagają tego czasy, w których żyjemy. Złożyć akt ślubowania w obecności wojewody, w obecności sztandaru i w obecności przełożonych, to ważny dzień w życiu każdego policjanta. Wypowiedziane dzisiaj słowa mają wielką wagę - mówił insp. Leciejewski.

Funkcjonariusze trafili do jednostek miejskich i powiatowych województwa: 11 do Włocławka, po 4 do Bydgoszczy i Torunia, 3 do Grudziądza, do 2 do Nakła, Świecia i OPP oraz po jednym do Aleksandrowa Kujawskiego, Chełmna, Inowrocławia, Wąbrzeźna i Żnina. Wśród przyjętych do służby policjantów są dwie kobiety.

Doniosłym momentem uroczystości było złożone podziękowanie st. asp. Wojciechowi Pankowi, dyżurnemu z Brodnicy, który, narażając życie, uratował tonącego wędkarza. O bohaterskim czynie brodnickiego policjanta poinformowaliśmy w artykule: St. asp. Wojciech Panek z Brodnicy uratował życie topiącego się wędkarza.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

znawca znawca

0 1

za malo przyjeli bo kto bedzie kontolowal tych na kwarantannie a ORMO zlikwidowali 15:51, 02.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BUFIBUFI

1 0

A CO WE WŁOCŁAWKU TAKIE BRAKI KADROWE. MACIAK TAM ZADYMY ROBI CZY JAK? 10:07, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA