Zamknij

Nestor bydgoskiej palestry nie żyje

12.38, 04.06.2020 red Aktualizacja: 16.25, 04.06.2020
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W wieku 99 lat zmarł  mecenas Apolinary Zdzisław Żurawski.

Córki i syn mecenasa Żurawskiego poinformowali dzisiaj, że ich  ukochany Tata nie żyje. Wyrazy współczucie przekazała rodzinie zmarłego dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej. „Pan Mecenas pozostanie w naszej pamięci jako człowiek, który kochał swój zawód, salę sądową, rolę wykładowcy. W swojej długoletniej praktyce zawsze odwoływał się do istoty zawodu, przypominając, iż „ADVOKATUS” oznacza „przywoływany do pomocy”. Odznaczony został medalami: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewody oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,  za zaangażowanie i wiedzę przekazywaną przez trzydzieści lat pokoleniom aplikantów adwokackich – odznaczeniem adwokatura zasłużonym” – napisała mecenas Justyna Mazur.

Za dwa miesiące mecenas Żurawski skończyłby 100 lat. Mimo sędziwego wieku i rozmaitych schorzeń nie tracił z oczu tego, co dzieje się w Bydgoszczy – jego rodzinnym mieście  i w Ojczyźnie. Miał doskonałą pamięć.  Udzielił nam wywiadu-rzeki, który opublikowaliśmy w trzech częściach: W więzieniu warunki były bajeczne, Uratowała mnie ubecka legitymacja i Ciągle walczyłem ze sfabrykowanymi zarzutami.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przy placu Wolności w Bydgoszczy  6 czerwca o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 12.45  odbędzie się pogrzeb na cmentarzu parafii NSPJ przy ulicy Ludwikowo.

(red)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%