Zamknij
REKLAMA

Nestor bydgoskiej palestry nie żyje

12:38, 04.06.2020 | red
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W wieku 99 lat zmarł  mecenas Apolinary Zdzisław Żurawski.

Córki i syn mecenasa Żurawskiego poinformowali dzisiaj, że ich  ukochany Tata nie żyje. Wyrazy współczucie przekazała rodzinie zmarłego dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej. „Pan Mecenas pozostanie w naszej pamięci jako człowiek, który kochał swój zawód, salę sądową, rolę wykładowcy. W swojej długoletniej praktyce zawsze odwoływał się do istoty zawodu, przypominając, iż „ADVOKATUS” oznacza „przywoływany do pomocy”. Odznaczony został medalami: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewody oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,  za zaangażowanie i wiedzę przekazywaną przez trzydzieści lat pokoleniom aplikantów adwokackich – odznaczeniem adwokatura zasłużonym” – napisała mecenas Justyna Mazur.

Za dwa miesiące mecenas Żurawski skończyłby 100 lat. Mimo sędziwego wieku i rozmaitych schorzeń nie tracił z oczu tego, co dzieje się w Bydgoszczy – jego rodzinnym mieście  i w Ojczyźnie. Miał doskonałą pamięć.  Udzielił nam wywiadu-rzeki, który opublikowaliśmy w trzech częściach: W więzieniu warunki były bajeczne, Uratowała mnie ubecka legitymacja i Ciągle walczyłem ze sfabrykowanymi zarzutami.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przy placu Wolności w Bydgoszczy  6 czerwca o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 12.45  odbędzie się pogrzeb na cmentarzu parafii NSPJ przy ulicy Ludwikowo.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz